Podkategorie

 • FREZY TRZPIENIOWE VHM
  Frezy trzpieniowe z węglika spiekanego firmy LUKAS są narzędziami precyzyjnymi najwyższej jakości, które sprawdziły się przede wszystkim podczas frezowania i gratowania automatycznymi urządzeniami przemysłowymi jak również przy gratowaniu oraz przygotowywaniu i przeróbce spawów podczas obróbki ręcznej. Aby podwyższyć odporność na ścieranie, zredukować siły skrawania i ulepszyć usuwanie wiórów, możemy na frezy trzpieniowe LUKAS z węglika spiekanego nakładać specjalne super twarde powłoki.

 • FREZY TRZPIENIOWE HSS

  Optymalne, sprawdzone uzębienia, wypróbowane w praktyce stale oraz specjalna, stworzona przez nas obróbka cieplna powodują, że frezy trzpieniowe z HSS (stal szybkotnąca o podwyższonej wydajności skrawania) są wyjątkowo skutecznym i wydajnym rozwiązaniem do frezowania różnych materiałów. Różnorodność kształtów i profili frezów trzpieniowych z HSS firmy LUKAS umożliwia wybór narzędzia odpowiednio do zastosowania. Ponieważ kształt, profil i geometria każdej główki frezów trzpieniowych z HSS firmy LUKAS jest dostosowana do konkretnego typu zadania, frezy trzpieniowe z HSS firmy LUKAS nadają się w szczególności do frezowania i gratowania oraz do przygotowywania i przeróbki spawów w procesie obróbki ręcznej.


 • RYLCE GRAWERSKIE VHM I HSS
  Prawie do każdego typu grawerunku oferujemy odpowiedni rylec grawerski LUKAS - niezależnie od tego, czy chcą Państwo wykonać profesjonalnie, czysto i szybko grawerunek na powierzchni z metali nieżelaznych, tworzywa sztucznego, stali nierdzewnej, akrylu czy też innego materiału. Aby umożliwić Państwu wybór optymalnego rylca grawerskiego LUKAS do danego typu grawerunku i materiału oferujemy Państwu najróżniejsze kształty i twardości. Wszystkie rylce grawerskie LUKAS – niezależnie czy z węglika spiekanego (K 10 F) czy też z HSS (stal szybkotnąca o podwyższonej wydajności skrawania – HSS 50 lub HSS 60) - dzięki swojej konstrukcji i wykonaniu najwyższej jakości charakteryzują się długą żywotnością. Dzięki temu wnosimy swój wkład w optymalizację kosztów grawerowania w Państwa procesach produkcyjnych. Nasze rylce grawerskie LUKAS z węglika spiekanego lub z HSS dostarczamy w postaci półfabrykatów ze wstępnie szlifowanym profilem (+0,1mm) lub w postaci gotowej ze szlifem wykonanym zgodnie podanymi przez Państwa danymi.

 • ŚCIERNICE TRZPIENIOWE CERAMICZNE
  Ściernice trzpieniowe LUKAS to najwyższej jakości narzędzia szlifierskie charakteryzujące się dużą trwałością i gwarantujące doskonałą obróbkę. Aby umożliwić Państwu szlifowanie – w ramach obróbki precyzyjnej lub zgrubnej – zawsze za pomocą właściwego narzędzia szlifierskiego ew. właściwej ściernicy trzpieniowej, oferujemy Państwu ściernice trzpieniowe w różnych kształtach, wymiarach i jakościach (ze spoiwem ceramicznym lub ze spoiwem żywicznym). Nasze ściernice trzpieniowe zostały stworzone i nadają się do szlifowania najbardziej różnorodnych materiałów (stal, staliwo, stal narzędziowa, żeliwo, stopy aluminium, stopy tytanu i niklu, tworzywa sztuczne, szkło, ceramika). Ściernice trzpieniowe LUKAS używa się jako narzędzia szlifierskie na przykład do ekonomicznej i efektywnej obróbki zgrubnej, szlifowania zgrubnego, przygotowywania powierzchni do spawów, obróbki końcowej spawów oraz gratowania.

 • ŚCIERNICE TRZPIENIOWE DIAMENTÓW

  Ściernice trzpieniowe diamentowe LUKAS są przeznaczone do bardzo wydajnej obróbki ceramiki, szkła, węglików, tlenków, azotków, CFK, GFK, PKB, PKD, diamentu, tworzyw sztucznych oraz gumy. Zastosowany w nich diamentowy materiał ścierny jest niezwykle wydajny i twardy. Użycie narzędzi diamentowych firmy LUKAS umożliwiają produkcję tańsza i szybszą. Aby zoptymalizować właściwości ścierne przy produkcji wykorzystywane są wyłącznie diamentowe trzpienie ze stopów twardych. Dzięki takiemu rozwiązaniu ściernice diamentowe tworzą całość dzięki czemu mamy krótszy okres szlifowania, zwiększoną żywotność narzędzia, lepszą powierzchnie obrabianego materiału bez deformacji kształtów geometrycznych.

 • ŚCIERNICE POLERSKIE
  W naszym asortymencie posiadamy szeroki wybór polerskich filców na trzpieniu i polerskich krążków filcowych (grupa P3) do polerowania, polerowania na połysk i na wysoki połysk, także szczególnie skomplikowanych kształtów i elementów konstrukcyjnych – takich jak formy ciśnieniowe i wtryskowe, różnego rodzaju narzędzia do cięcia, wykrojniki i matryce, trzpienie, łożyska, wrzeciona, walce i pierścienie kalibrujące. Duża elastyczność polerskich ściernic trzpieniowych ew. polerskich filców na trzpieniu i polerskich krążków filcowych firmy LUKAS oraz różnorodność kształtów i wymiarów pozwala na idealne dostosowanie narzędzia polerskiego do konkretnego zastosowania. Stosując do polerowania, polerowania na połysk i na wysoki połysk polerskie filce na trzpieniu i polerskie krążki filcowe firmy LUKAS oraz odpowiednie pasty szlifierskie uzyskają Państwo najlepsze efekty obróbki powierzchniowej.

 • ZESTAWY PILNIKÓW OBROTOWYCH VHM
 • ZESTAW PILNIKÓW OBROTOWYCH HSS
 • ZESTAWY ŚCIERNIC TRZPIENIOWYCH CERAMICZNYCH
 • SZCZOTKI TECHNICZNE
  Szczotki techniczne LUKAS są dostępne w formie szczotek z wypełnieniem drucianym lub z wypełnieniem poliamidowym. Pozwala to na dobrane odpowiedniej szczotki przeznaczonej do konkretnego zastosowania Do wypełnienia szczotek z wypełnianiem drucianym stosujemy drut stalowy gwarantujący uzyskanie wysokiej wydajności, dzięki czemu nasze szczotki są nadzwyczaj trwałe i bardzo ekonomiczne. Długa żywotność nie zmniejsza elastyczności naszych szczotek z wypełnieniem drucianym i szczotek z wypełnieniem poliamidowym, dzięki czemu narzędzie doskonale dostosowuje się do konturów materiału. Do odrdzewiania, gratowania, usuwania lakieru i czyszczenia najróżniejszych materiałów zawsze zaproponujemy Państwu właściwą szczotkę z wypełnieniem drucianym lub poliamidowym. Szczotki z wypełnieniem drucianym i szczotki z wypełnieniem poliamidowym
  • Do odrdzewiania, gratowania, usuwania lakieru i czyszczenia najbardziej różnorodnych materiałów
  • Dostępne jako okrągłe szczotki trzpieniowe, szczotki okrągłe, szczotki stożkowe, szczotki pędzlowe, szczotki podłużne, szczotki garnkowe lub szczotki ręczne
 • ŚCIERNICE WALCOWE
  Ściernice listkowe z otworem nadają się do stosowania w ręcznych szlifierkach kątowych lub maszynach stacjonarnych takich jak np. szlifierka-toczek. Ściernice listkowe z otworem wykonane z płótna ściernego, z włókniny ściernej lub z płótna ściernego w połączeniu z włókniną ścierną otwierają szerokie możliwości zastosowania: czyszczenie, gratowanie, odrdzewianie, wstępna obróbka ścierna, strukturyzacja, szorstkowanie, matowanie, satynowanie, polerowanie, wygładzanie i obróbkę wykańczającą powierzchni. Jako przykład zastosowania kół listkowych ew. ściernic listkowych z otworem LUKAS można podać usuwanie lakieru i przebarwień nalotowych, dodatkową obróbkę spawów, prace szlifierskie przy produkcji pojemników i ogrodzeń oraz prace szlifierskie w zakładach montażowych.
 • OSEŁKI
  O długości 50-200 mm, o szerokości 25-50 mm w różnych jakościach do obróbki stali narzędziowych, szkła, ceramiki i węglika spiekanego.
 • PASTY POLERSKIE

  Pasty i spraye polerskie LUKAS z ziarnem diamentowym nadają się przede wszystkim do polerowania, do polerowania na połysk i do polerowania na wysoki połysk oraz do precyzyjnego szlifowania twardych i ekstremalnie twardych materiałów i warstw powierzchniowych – zarówno podczas nieregularnego jak i stałego stosowania. Granulacja (od 0,25μ do 30μ) i koncentracja ziarna diamentowego w pastach i sprayach polerskich umożliwia dostosowanie diamentowych past i sprayów LUKAS do konkretnego zastosowania (szlif precyzyjny, polerowanie wstępne, polerowanie na wysoki połysk), pozwala też ustalić odpowiedni zakres stosowania (nieregularne lub stałe stosowanie oraz do lub od drugiego etapu polerowania). Pasty i spraye polerskie są proste w dozowaniu.

 • ŚCIERNICE LISTKOWE LAMELKI
  Ściernice lamelowe talerzowe mają wiele nazw: ściernice lamelowe talerzowe, ściernice listkowe talerzowe, ściernice lamelowe z otworem, tarcze lamelowe. Niezależnie od nazwy w firmie LUKAS zawsze znajdą Państwo ściernicę lamelową talerzową odpowiednią do konkretnego zastosowania – począwszy od obróbki wykończeniowej aż do szlifowania zgrubnego za pomocą szlifierki kątowej zasilanej elektrycznie lub sprężonym powietrzem. Średnice 100, 115, 125, 150 i 178 o granulacji 24, 36, 40, 60, 80 i 120 i w jakości tlenku glinu, korundu cyrkonowego i węglika krzemu pozwolą Państwu odpowiednio dobrać właściwą dla siebie ściernicę. Innowacyjne ściernice lamelowe talerzowe serii V2 Power, V3 Control lub SLT flex umożliwiają uzyskanie optymalnych wyników podczas szlifowania i cięcia oraz czerpanie korzyści ekonomicznych dzięki ekstremalnie długiej żywotności tych narzędzi. 
 • KAPTURKI ŚCIERNE

  Do szczególnie trudno dostępnych miejsc i precyzyjnej obróbki firma Lukas stworzyła kapturki. Różnorodne kształty kapturków ściernych (kształt walcowy, walcowo-kulisty, walcowo-stożkowy, stożkowo-kulisty) i tulei ściernych (kształt stożkowy) umożliwią obróbkę przy skomplikowanych elementach. Kapturki znajdą zastosowanie przy obróbce form lub produkcji narzędzi gdzie producent przewidział produkty z linii High Performance uziarnieniu (korund zwykły ze spoiwem z aktywnymi domieszkami w warstwie zewnętrznej).
  Do mocowania kapturków oferujemy nośniki gumowe z trzpieniem o odpowiedniej średnicy dopasowanej do średnicy kapturków. Nacięcia na kapturkach umożliwia szybką wymianę i bezpieczną pracę.

 • ŚCIERNICE TRZPIENIOWE LISTKOWE
  Ściernice trzpieniowe listkowe z płótna ściernego lub włókniny to doskonałe narzędzie do obróbki zgrubnej, szlifowania, odrdzewiania. Granulacja od 40 do 320 oraz różnorodna jakość ziarna (korund zwykły, korund zwykły ze spoiwem z aktywnymi domieszkami w warstwie zewnętrznej i węglik krzemu) zapewni szeroki wachlarz zastosowania. Dzięki swojej elastycznej budowie dostosowuje się do obrabianego materiału a różne średnice pozwalają wykonać prace w trudno dostępnych miejscach. Obok ściernic trzpieniowych listkowych oferujemy także ściernice trzpieniowe warstwowe z włókniny ściernej oraz ściernice trzpieniowe listkowe z włókniny ściernej w kombinacji z płótnem ściernym. Dostępna jest granulacja 100, 180 i 280 w jakości korundu zwykłego i węglika krzemu.

 • OPASKI ŚCIERNE
  Oferujemy szeroki wybór opasek ściernych i pasujących do nich nośników. Dostępne są w wielu wymiarach i jakościach. Opaski ścierne produkowane są z płótna ściernego, które jest nawinięte spiralnie na podkład z tkaniny. Opaski naciągnięte na odpowiedni nośnik można stosować w maszynach ręcznych (szlifierka prosta lub urządzenie z wałkiem giętkim). Zastosowanie: • czyszczenie • delikatne gratowanie • wygładzanie • obróbka ścierna powierzchni i konturów • obróbka zgrubna

 • TARCZE DO CIĘCIA
  Tarcze do cięcia Rottluff przeznaczone są do cięcia stali, stali nierdzewnej, metali nieżelaznych, kamieni, betonu, żeliwa i innych materiałów. Tarcze do cięcia dostępne są w wersji przeznaczonej zarówno do obróbki ręcznej na szlifierkach kątowych jak i do obróbki stacjonarnej. Tarcze do cięcia Rottluff z linii produktów Progress, Promax, Premiumflex i Base-X charakteryzują się długą żywotnością i krótkim czasem cięcia. Wszystkie tarcze mają uziarnienie, spoiwo, strukturę, kształt i budowę gwarantujące uzyskanie najwyższej wydajności, dzięki czemu są bardzo ekonomiczne.

 • WAŁKI SZLIFIERSKIE

  Walcowe i stożkowe wałki szlifierskie LUKAS to narzędzie do obróbki zgrubnej, oczyszczania i gratowania. Dzięki budowie z nawiniętej tkaniny ściernej umożliwia szczególnie długą i ciągłą obróbką. Wałek podczas pracy i zużycia wierzchniej warstwy odsłania stale nowe ziarno. Bezpieczne mocowanie zapewnia specjalna konstrukcja nośnika.


 • KRĄŻKI ŚCIERNE SZYBKO WYMINNE

  Krążki ścierne i nośniki do krążków ściernych firmy Lukas oferują trzy rodzaje mocowań :  szybko wymienne, samoprzylepne i samoprzyczepne  oraz płótno ścierne i włóknina ścierna w jakości korundu zwykłego, korundu zwykłego ze wzmocnionym podłożem, korundu cyrkonowego, ziarna ceramicznego i węglika krzemu  w granulacji 36, 60, 80, 120, 180, 240.

  Dzięki tym rozwiązaniom możliwa jest precyzyjna praca z narzędziem, dokładne umieszczenie krążka oraz jego szybką wymianę. Dzięki szerokiej granulacji można przeprowadzić operację zgrubnego średniego lub drobnego szlifowania uzyskując pożądany efekt.

 • ROLKI I ARKUSZE Z PŁÓTNA ŚCIERN
 • KRĄŻKI ŚCIERNE SAMOPRZYCZEPNE

  Krążki ścierne i nośniki do krążków ściernych firmy Lukas oferują trzy rodzaje mocowań :  szybko wymienne, samoprzylepne i samoprzyczepne  oraz płótno ścierne i włóknina ścierna w jakości korundu zwykłego, korundu zwykłego ze wzmocnionym podłożem, korundu cyrkonowego, ziarna ceramicznego i węglika krzemu  w granulacji 36, 60, 80, 120, 180, 240.

  Dzięki tym rozwiązaniom możliwa jest precyzyjna praca z narzędziem, dokładne umieszczenie krążka oraz jego szybką wymianę. Dzięki szerokiej granulacji można przeprowadzić operację zgrubnego średniego lub drobnego szlifowania uzyskując pożądany efekt.

 • KRĄŻKI FIBROWE
  Krążki fibrowe LUKAS występują z ziarnem korund zwykły, ziarno ceramiczne i korund cyrkonowy. Charakteryzuje je dobra wytrzymałość w stosunku do ceny. Produkowane są z otworami krzyżowymi co pozwala na mocny i pewny chwyt w narzędziu. 
 • PILNIKI DIAMENTOWE

  Pilniki diamentowe do obróbki ręcznej są powlekane galwanicznie super twardym materiałem ściernym co wpływa na długość pracy a co za tym idzie obniżenie kosztów produkcji. Firma LUKAS oferuje różnorodne kształty które dopasują się do każdej operacji obróbki szlifowania.  Idealnie nada się do piłowania Do optymalnego piłowania ceramiki, szkła, węglików, tlenków, azotków, CFK, GFK, PKB, PKD, diamentu, tworzyw sztucznych oraz gumy