Podkategorie

 • Wiertła Węglikowe VHM

  Aby zadowolić się długą żywotnością narzędzi do obróbki otworów, warto wybierać te wykonane z węglika spiekanego. Wiertła do metalu, których ostrza zostały zbudowane z VHM, charakteryzują się ponadprzeciętną twardością oraz odpornościąDzięki temu gwarantują szybkie, precyzyjne oraz równomierne wykonanie prac skrawających.
  Posiadamy w sprzedaży narzędzia uniwersalne i specjalistyczne. Wiertła skrętne o uniwersalnym zastosowaniu dostępne w wariancie krótkim (3XD) lub długim (5XD, 8XD, 12XD, 15XD) w wersji z chłodzeniem wewnętrznym i bez chłodzenia. Pokrycie powłoką TiALN znacznie przedłuża ich żywotność. Oferujemy również narzędzia przystosowane do obróbki materiałów utwardzanych nawet powyżej 65HRC.

  Aby wybrać najlepsze narzędzia do metalu, sugerujemy zapoznanie się z dokładną specyfikacją techniczną tych narzędzi, a także z parametrami ich zastosowania. W razie pojawienia się pytań, pozostajemy do Państwa dyspozycji.


 • Wiertła HSS, HSS-E, HSS-PM

  Wiertła HSS (HIGH SPEED STEEL) należą do najpopularniejszej grupy wierteł. Najczęściej przy dużych rozmiarach wierteł tylko część skrawająca jest wykonana ze stali szybkotnącej, natomiast cześć chwytowa wykonana jest ze zwykłej stali.

  Wyróżnia się trzy rodzaje stali HSS – stal szybkotnąca. HSS-E – stal szybkotnąca z dodatkiem kobaltu,. HSSE-PM – stal szybkotnąca proszkowa. 

  Wiertła HSS  przeznaczone są do ogólnego, szerokiego zastosowania w przemyśle oraz do użytku domowego. Wiertła z dodatkiem kobaltu możemy zastosować do obróbki materiałów twardych i ulepszanych cieplnie.  Wiertła wykonane z HSS-PM (stal proszkowa spiekana) znajdzie zastosowanie przy wykonywaniu otworów w wysokowydajnych stalach: węglowych, stopowych, narzędziowych oraz stali nierdzewnej. Możliwość wiercenia w materiałach o twardości do 45HRC dzięki specjalnej geometrii oraz pokryciu TiAlN


 • Nawiertaki NWRc HSS HSS-EX


  Nawiertaki do nakiełków łukowych 60° przeznaczone do obróbki stali i żeliwa. Wykonane metodą szlifowania ze stali szybkotnącej HSS. Zakres dostępnych średnic 1.00 ÷ 10.00 mm.

  Nakiełki służą do oznaczania bazy obróbkowej w toczonych elementach (najczęściej wałach). Wymiary nakiełków są znormalizowane i dobierane orientacyjnie na podstawie średnicy czopa wyjściowego elementu, jego masy i siły skrawania. Stosowane są trzy typy nakiełków:

   - nakiełki zwykle - typ A stosowane dla przedmiotów o małej dokładności wykonania, lub w przypadku, gdy po jednej lub kilku operacjach nakiełki będą usunięte, (np. baza obróbkowa dla otworu osiowego),

  - nakiełki chronione - typ B stosowane najczęściej podczas wykonywania długich wałów maszynowych. Powierzchnia stożkowa o kącie 120° chroni powierzchnię czołową przed nierównościami, spowodowanymi wybiciem materiału przez kieł tokarki.

  - nakiełki łukowe – typ R są stosowane dla wałów z materiałów trudno obrabialnych, a kształt nakiełka ma na celu zwiększenie sztywności narzędzia wykonującego nakiełek.


 • Wiertła centrujące NC HSS-Co8, VHM


  Wiertła centrujące YG-1 do dokładnego i szybkiego punktowania na obrabiarkach numerycznych i konwencjonalnych, centrach wiertarskich; umożliwia punktowanie i fazowanie otworu w jednej operacji.

  Do wyboru oferujemy Państwu wiertła centrujące wykonane z stali szybkotnącej HSS-Co8, znajdą one zastosowanie głownie w maszynach konwencjonalnych.

  Dla bardziej zawansowanej obróbki proponujemy wiertła centrujące z węglika spiekanego.

  Kąty wierzchołkowe do wyboru to 90, 120, 142 stopni.

   
 • Frezy trzpieniowe HSS, HSS-E
  Frezy trzpieniowe jako narzędzia skrawające znajduje szerokie zastosowanie w obróbce skrawaniem. Występują najczęściej w trzech rodzajach stali. Szybkotnąca HSS. HSS z dodatkiem kobaltu lub stali proszkowej szybkotnącej. Frezy występują w bardzo szerokiej gamie rozmiarowej zarówno długości, szerokości, promienia naroża oraz ilości uzębienia. Przy doborze frezu należy zwrócić szczególną uwagę na materiał z jakiego został wykonany uwzględniając twardość obrabianego materiału. 


 • Frezy trzpieniowe VHM
  Frezy trzpieniowe VHM znajdują zastosowanie w każdym rodzaju obróbki. Zarówno zgrubnej, średniej jak i wykańczającej. Węglik spiekany z jakiego wykonane są frezy to bardzo popularny materiał narzędziowy charakteryzujący się wysoką wydajnością w porównaniu z innym materiałami. Frezy YG-1 to szeroka gama produktów które zapewnią wzrost wydajności produkcji. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny czyni z frezów YG-1 narzędzia cieszące się dużą popularnością.


 • Gwintowniki HSS-E

  Gwintowniki maszynowe firmy YG-1 – to szeroko gama produktów do obróbki wszystkich rodzajów materiałów. W naszej ofercie są gwintowniki metryczne, drobnozwojne, trapezowe, zunifikowane, Whitwortha oraz PG. Wykonane są ze stali szybkotnącej  z domieszką kobaltu, stali proszkowej szybkotnącej HSSE-PM oraz w powłokach TiN i oksydowane.

  Tabela pozwala dobrać nam gwintownik odpowiedni do potrzeb obróbki pokazując wszystkie wymiary które potrzebne są do prawidłowego doboru narzędzia.

  Gwintowniki firmy YG-1 to dobra alternatywa do innych produktów ze względu na odpowiednie wykonanie i wysoką jakość materiału użytego do produkcji gwintowników. • Noże tokarskie z płytką lutowaną
  Noże tokarskie z płytką lutowaną przeznaczone są do trzech rodzajów materiałów – stali, stali nierdzewnej i żeliwa. Wyróżnić je możemy po kolorze i oznaczeniach odpowiednio – Niebieski do stali (P), żółty – do stali nierdzewnej (M) oraz czerwony - do żeliwa (K). Noże mogą wykonywać operacje toczenia zewnętrznego, wzdłużnego oraz wewnętrznego oraz planowania i przecinania.
  W naszej ofercie występują najczęściej używane – do stali – pozostałe posiadamy na zamówienie.

 • Gratowniki

  Gratowanie pozwala nam usunąć ostre pozostałości materiału na krawędziach obrabianych materiałów zapobiegając skaleczeniom i poprawią końcowy wygląd elementu.

  Firma Shaviv oferuje pełną gamę ręcznych gratowników mogących znaleźć zastosowanie przy obróbce aż dziesięciu płaszczyzn oraz wszystkich materiałów jakie spotykamy w obróbce.

  Zestaw składa się z ostrza, oprawki oraz rękojeści. Dostępne są również adaptery które pomocne będą przy ciężkiej obróbce dzięki sztywnemu połączeniu i możliwości pracy blisko obrabianego materiału.
 • Wiertła stożkowe
  Wiertła stopniowe (wiertła stożkowe, wiertła bezstopniowe, choinki) pod tą nazwą kryją się specjalistyczne narzędzie do wiercenia w blachach, cienkich materiałach kolorowych tworzywach sztucznych czy stali nierdzewnej. Wiertła te doskonale się sprawdzają przy śliskich lub zaokrąglonych powierzchniach, ze względu na samoczynne centrowanie podczas obróbki.
  Dzięki swojej budowie wiertło potrafi  wywiercić otwór, a następnie go pogłębić do żądanej szerokości.  To rozwiązanie pozwala również na wywiercenie wielu otworów o różnych średnicach przy pomocy tylko jednego wiertła.  • Narzynki

  Narzynki do gwintów używane w procesie nacinania precyzyjnych gwintów zewnętrznych.
  Przy pracy z tym narzędziem najważniejsze parametry to średnica gwintu i skok gwintu – czyli odległość między zwojami. Niezbędne jest również specjalne pokrętło w którym osadza się poszczególne narzynki. Gwinty które może wykonać narzynka są znormalizowane i to właśnie wg nich należy dokonywać zakupu.
  Rozróżniamy jeszcze narzynki pod kątem obrabianych materiałów. Tutaj występuje szeroka gama materiałów z określeniem :
  HSS 800 Narzynki HSS, przeznaczone do obróbki stali węglowych, automatowych, konstrukcyjnych o wytrzymałości Rm≤800 MPa
  HSS-E INOX Narzynki wykonane ze stali szybkotnącej kobaltowej
  HSS-E produkowane głównie z myślą o stalach nierdzewnych, kwasoodpornych o wytrzymałości Rm≥1000 MPa
  SPN Narzynki ze skośną powierzchnią natarcia
  Ms Narzynki przeznaczone do obróbki mosiądzu oraz brązu.
 • Rozwiertaki

  Rozwiertaki mają za zadanie nadanie otworowi żądany wymiar uwzględniając parametry głębokości  i chropowatości. Wiercąc należy uwzględnić naddatek materiałowy zbierany zaś przy operacjach z użyciem rozwiertaka. Narzędzia charakteryzują się dużą precyzją i bogatą rozmiarówką dającą możliwość precyzyjnej pracy. Rozwiertaki maszynowe są wykonywane najczęściej ze stali szybkotnącej HSS lub z węglików spiekanych VHM. Dostępne w naszym sklepie rozwiertaki VHM to narzędzia które można stosować w trudnych warunkach materiałowych przy zachowaniu precyzji i wielokrotności procesu.